Електронний цифровий підпис Приватбанку: що це і як оформити

Уряд України прагне оцифрувати основні види діяльності для забезпечення максимальної прозорості. Великою популярністю користується послуга «Електронна декларація про доходи», що дозволяє віддалено заповнювати документи та подавати звіти. Нижче описана інформація про те, що таке електронний цифровий підпис Приватбанку, для чого вона призначена і як її отримати.

Що таке ЕЦП?

Електронний цифровий підпис — це інструмент, що дозволяє прискорити і спростити процес документообігу та взаємодії з контролюючими органами. ЕЦП використовується у якості альтернативи мокрої печатки на паперових документах. Цифрові документи, в тому числі е-декларації, підтверджуються електронним підписом.

Набір даних про користувача надійно шифрується з допомогою криптографічного алгоритму. У результаті виходить складна математична функція захисту, яка виключає можливість злому або підробки сторонніми особами. На виході отримуємо ЕЦП, яка необхідна для підтвердження електронних документів.

Електронний цифровий підпис Приватбанку: що це і як оформити

Послуга «Електронна декларація про доходи» користується великою популярністю

Для фізичних осіб

Фізичні особи використовують ЕЦП для здачі декларацій про доходи. З допомогою підписи більше немає необхідності в заповненні паперових бланків, відправленні їх через пошту або кур’єра. Подібний варіант збільшує прозорість звітності, оскільки зменшується ймовірність втрати даних і підробки документів.

Також ЕЦП дозволяє заощадити час, адже з її допомогою можна відправити декларацію з будь-якого куточка країни.

Для юридичних осіб

Для підприємств отримання електронного підпису — рух в ногу з часом і відмова від традиційної мокрої печатки. Захищений носій з відповідною сертифікацією значно спрощує процес укладення договорів, підписання угод та іншу операційну діяльність. Також ЕЦП полегшує складання податкових звітів.

Закон про ЕЦП

З 7 листопада 2018 року вступив в силу закон про електронного підпису та печатки. Він продовжує політику країни щодо інтеграції цифрової ідентифікації та послуг. Згідно із законом про ЕЦП, Україна рухається у напрямку світового електронного інформаційного простору і вводить нові інструменти для підприємців і бізнесу. Вони можуть відмовитися від традиційних паперових документів і перейти на цифрові договору, використовуючи електронні підписи, печатки, мітки часу і багато іншого.

Електронний цифровий підпис Приватбанку: що це і як оформити

Для складання декларацій про доходи використовують ЕЦП фізичні особи

Як користуватися

Перевірити електронний цифровий підпис Приватбанку може будь-який бажаючий при подачі звітності до Пенсійного фонду, податкової адміністрації, митної служби та державного комітету фінансового моніторингу. Варто розуміти, що “ПриватБанк” та інші організації тільки створюють ключ, але не надають пристрою для його зберігання. Тому клієнти повинні самостійно зберігати їх на USB флешки, CD або DVD диски, а також інші захищені носії.

Де зробити?

Отримати можливість електронного підписання документів можна в Акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК) або компаніях, які надають подібні послуги. Оформити електронний цифровий підпис можна безкоштовно в Приватбанку. Банк гарантує простоту і швидкість оформлення ключа, а також легкість взаємодії з цифровим документообігом.

Як оформити електронно цифровий підпис?

Перед тим як отримати електронний цифровий підпис у Приватбанку необхідно стати клієнтом компанії та зареєструвати профіль в Приват24.

Електронний цифровий підпис Приватбанку: що це і як оформити

Безкоштовно в Приватбанку можна оформити електронний цифровий підпис

Після цього досить виконати прості кроки:

  • Пройти авторизацію в сервісі.
  • Вибрати пункт «Всі послуги» і «Бізнес».
  • Натиснути на кнопку «Завантажити сертифікат» та встановити з’явилося розширення.
  • Після цього повернутися на сторінку Приват24, де вказується особиста інформація.
  • Вибрати місце для зберігання ключа і придумати захисний пароль.
  • Підтвердити операцію за допомогою коду, який прийде в SMS.

Після цього банк повідомить про успішне завершення процедури реєстрації. У випадку з юридичною особою, може знадобитися довіреність від керівника організації.

Як відкликати сертифікат?

Процедура відкликання сертифікату досить проста і займає всього кілька хвилин. Потрібно зайти на сайт Приват24 і в розділі електронного ключа подати запит на блокування. В якості альтернативного варіанту можна зателефонувати на гарячу лінію і здійснити операцію з допомогою співробітника. Анулювання сертифіката необхідна при звільнення зі старого місця роботи або випуску нових ключів. Також заблокувати підпис можна за допомогою письмової заяви в АЦСК, який особисто або листом відправляється в центральний офіс.

Що робити якщо забули пароль?

Для захисту від підроблення та шахрайства використовується захисний пароль. Якщо клієнт забув його, можливість відновлення не передбачена. Необхідно анулювати чинний ключ і замовити нову цифрову підпис. Інші варіанти не передбачені.

ЕЦП є першим кроком у створенні глобальної цифрової інформаційної мережі. З її допомогою легко підписувати документи і економити час на подання декларацій. Завдяки цифровим технологіям фінансова діяльність стає простіше і значно прозоріше.

Подобається? Поділіться з друзями:
Приват24 для бізнесу - Послуги Приватбанку
Залишити відповідь