Кому належить ПриватБанк

Кому належить ПриватБанк

ПриватБанк можна по праву назвати найбільшим банком України. Протягом багатьох років він займає лідируючі позиції практично за всіма показниками у своїй сфері діяльності.

Він має розвинену мережу відділень як всередині держави, так і за його межами. За останніми підрахунками понад треті українців довірили свої вклади ПриватБанку.

До націоналізації банку про його власників все було ясно. Він належав його засновникам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову. Зараз це вже колишні власники фінансового гіганта. Після націоналізації, що сталася в 2016 році, багато людей задаються питанням про власників Приватбанку. Чи є дійсним власником Україна? Спробуємо ретельно розібратися з цим питанням далі.

Зміст:

  • 1 У витоків
  • 2 Перші проблеми
  • 3 Націоналізація і нові власники

Біля витоків

Щоб розібратися в ситуації необхідно розуміти, як все починалося. Датою народження Приватбанку вважається 19 березня 1992 року. Не відразу Приват отримав фінансовий успіх. Шлях до нього зайняв близько 20 років. За цей час змінювалися члени правління, додавалися нові люди, такі як Сергій Тігібко. Але левова частка акцій продовжувала перебувати в руках його засновників.

По справжньому лідируюче положення банк посів до 2012 року. За статистичними даними на частку Приватбанку припадало близько половини всіх банківських операцій в Україні. Ті ж цифри справедливі щодо випуску платіжних карт. Половина всіх кредиток оформлених в країні була саме від Привату. Це дійсно грандіозний розмах і загальне визнання.

Перші проблеми


2014 рік можна вважати доленосним в історії фінансової організації. Спочатку правління було змушене продати філія, що знаходиться в Росії. Це Москомприватбанк. В результаті від’єднання Криму припинилася діяльність Приватбанку на всій території Кримського півострова. Після початку АТО, банк не зміг продовжувати детальність на території самопроголошених республік – ДНР і ЛНР.

В результаті утворився серйозний пролом в дохідній частині фінансової організації і величезні збитки. Далі, більше. Нездоровий ажіотаж клієнтів, які прагнули швидше вивести свої гроші з фінансової організації, привели до того, що за день з банку вилучалося не менше 2 мільярдів гривень. Це ще більше посилило фінансові проблеми.

Основний пакет акцій перебував у засновників Приватбанку. Крім них власниками деякого відсотка акцій були:

  • Олексій Мартинов;
  • Тимур Новіков;
  • Олександр Дубілет.

Саме з цією групою осіб необхідно було прийти до єдиної думки при націоналізації банку.

Націоналізація і нові власники

Кому належить ПриватБанк

Частина осіб, які є власниками акцій, одночасно були і ведучими керівники фінансової організації. Зрозуміло, що з їх зміщенням повинно було змінитися і керівництво банку.

Про націоналізацію установу було оголошено в грудні 2016 року. Це означало, що весь банк з усім його майном переходить у повну власність держави Україна. Дії уряду були підкріплені указом «Про 100% збереження вкладів». До цього такі гарантії видавав тільки «Ощадбанк».

Перед початком процедури націоналізації Міністерство фінансів України визнав ПриватБанк неплатоспроможним. Тепер все його майно є власність держави.

Керуючий банком Олександр Шлапак не має часткової власності у фінансовій організації. Його завдання – вивести банк з фінансової кризи з метою досягти колишньої потужності і стабільності.

У цього топ-менеджера великий досвід роботи в сфері фінансів. Коли він обіймав посаду міністра фінансів України і був одним з членів правління Приватбанку.

Теж стосується сервісу Приват24 – це власність держави.

Якщо розглядати підпорядкованість структури. За всі свої дії банк повинен звітувати перед Кабінетом Міністрів. Передача фінансової установи у приватну власність найближчим часом не розглядається.

Подобається? Поділіться з друзями:
Приват24 для бізнесу - Послуги Приватбанку
Залишити відповідь