Націоналізація Приватбанку: коротко про головне

Зміст

  • 1 Засновники банку
  • 2 Перші проблеми
  • 3 Власники банку після націоналізації

Хто ж зараз є власником Приватбанку? Після того, як найбільший банк в країні пройшов процес націоналізації це питання постійно на слуху. Це анітрохи не дивно, адже клієнтами даної структури є мільйони людей з усіх областей України, а також велика кількість іноземних громадян. Тим не менш, лише деякі з них мають чітке уявлення про те, що саме сталося з банком після його націоналізації.

Коли в засобах масової інформації з’явилися перші статті про майбутню націоналізацію Приватбанку багато відомих (і не дуже), експерти заявляли про кризу, крах, і тому подібних речах. Тим не менш, коли процес був завершений, подібного роду новини істотно вщухли, і багато клієнтів навіть не помітили ніяких важливих змін. Просто тепер скрізь зазначено, що ця структура знаходиться у власності держави Україна. Про те, кому реально належить банк, можна прочитати нижче.

Націоналізація Приватбанку: коротко про головне

Логотип Приватбанку

Засновники банку

Сьогодні Приватбанк є найбільшою фінансовою структурою в країні, однак у далекому 1992 році, коли він тільки був заснований, все було значно скромніше. За більш ніж чвертьвікову історію банк встиг розповсюдити свої коріння в багато сраны СНД, і навіть ще далі. Тим не менше, аж до 2014 року мало хто знав про його власників, засновників і головних акціонерів.

Націоналізація Приватбанку: коротко про головне

Ігор Коломойський

Важливо! Заснував Приватбанк Ігор Коломойський разом зі своїм партнером Геннадієм Боголюбовим. Ім’я першого, звичайно, завжди було на слуху, а ось про другий було відомо досить вузькому колу осіб Через п’ять років після заснування до них додалося ще одне чільне особа – призначений на посаду голови правління банку Сергій Тігіпко.

Націоналізація Приватбанку: коротко про головне

Геннадій Боголюбов

У перші два десятиліття після заснування Приватбанк не вважався найбільшим. Про нього знали, але про нинішні масштаби не могло бути й мова. Даний розростання структури сталося на рубежі 2012 і 2013 років. Після такого стрибка згідно з даними статистики половина всіх банківських карт в країні були результатом діяльності Приватбанку. Під його егідою вироблялося більше п’ятдесяти відсотків усіх платіжних і банківських операцій у державі.

Перші проблеми

З реальними проблемами Приватбанк зіткнувся в 2014 році, коли сталося наступне:

  • було продано найбільше російське дочірнє підрозділ, що базувалася в Москві;
  • перестали обслуговуватися відділення на території автономної республіки Крим;
  • перестали обслуговуватися відділення в деяких районах Донбасу;
  • засвітилося ще мінімум три великих акціонера і співвласника банку.

По суті можна сказати, що до початку процесу націоналізації на чолі структури стояв не одна людина, а кілька. Найбільш впливовим був, звичайно ж, Ігор Коломойський, однак і в інших, наприклад, у найбільшого акціонера Боголюбова також була серйозна частка.

Власники банку після націоналізації

Само собою, Приватбанк після націоналізації придбав нове керівництво. Багато хто, однак, все ще не розуміють, що таке державний банк «Приватбанк», і що це значить.

Націоналізація Приватбанку: коротко про головне

Приватбанк після націоналізації

Почнемо з того, то націоналізація будь-якого об’єкта або установи має на увазі передачу його у власність держави. При цьому, дана операція може бути реалізована як за допомогою конфіскації майна, так і за допомогою передачі з наступними компенсаційними виплатами. Приблизно так все і відбувалося у випадку з Приватбанком.

В останньому місяці 2016 року була офіційно проведена процедура, в рамках якої Приватбанк повністю перейшов у державну власність України. Трохи перед цим була здійснена процедура, в рамках якої дану структуру визнали неплатоспроможною.

Важливо! Після того, як заклад було передано у власність держави, всі попередні керівники, що логічно, позбулися своєї частки у ньому, а на чолі банку встав А. Шлапак – він раніше займав посаду голови правління структури.

У багатьох користувачів також виникло питання щодо того, перейшло у володіння держави додаток Приват24. Відповідь на нього слід з визначення націоналізації. Як сервіс, який повністю належить банку, даний ресурс у даний момент також перебуває в державній власності.

Подобається? Поділіться з друзями:
Приват24 для бізнесу - Послуги Приватбанку
Залишити відповідь