Отримання електронного підпису в Приват24: для чого призначений і порядок отримання

Отримання електронного підпису в Приват24: для чого призначений і порядок отримання

Електронний документообіг поступово приходить на зміну паперовій тяганині і замість власноручного підпису впроваджується електронна. Буквально кількома роками раніше можливість підписувати документи за допомогою цифрового шифру, була доступна тільки деяким категоріям громадян: директорам підприємств, підприємцям, касирам банків. Зараз така послуга доступна всім фізичним особам – клієнтам ПриватБанку. Як же отримати ключ в Приват24 для декларації?

Для чого потрібен електронний ключ

У пересічних громадян можливість зробити електронний підпис викликає скоріше здивування, ніж захват. Проте, завізувавши документи цифровим підписом, можна :

Отримання електронного підпису в Приват24: для чого призначений і порядок отримання

 • подати декларацію держслужбовця ;
 • відправити запит про своє стажі, відрахування з заробітної плати і належної пенсії до Пенсійного фонду України ;
 • залишити заяву на призначення або перерахунок пенсії ;
 • оформити субсидію онлайн ;
 • подати документи на призначення допомоги в зв’язку з народженням дитини.

Процес отримання ключа в Приват24

Електронні ключі видаються акредитованими Центрами Сертифікації (АЦСК) повністю безкоштовно.

Центрів в Україні більше десяти, серед них: Державна податкова служба, прикордонна служба, МВС, органи юстиції, Укрзалізниця, а також найбільші банки країни: Ощадбанк, Укрсиб, ПриватБанк.

Як зробити електронний ключ в Приват24 :

 1. Авторизуватися в системі віддаленого банкінгу використовуючи логін і пароль.
 2. З головної сторінки перейти в пункт меню «Всі послуги», далі «Бізнес». У правій частині сторінки відкриються кілька опцій, в тому числі «Електронна цифровий підпис».
  Отримання електронного підпису в Приват24: для чого призначений і порядок отримання
 3. Натиснути кнопку «Овчити сертифікат».
 4. Спочатку система запропонує встановити розширення CryptoPlugin. Скачайте додаток за посиланням і встановіть його, як стандартну програму на комп’ютер. Якщо з якихось причин браузер блокує роботу плагіна, можна або змінити браузер, або розблокувати плагін в настройках.
 5. Після того як розширення буде встановлено, в відкрилася внесок відобразиться реєстраційна картка фізичної особи. При отриманні ЕЦП в органах фіскальної служби картка заповнюється самостійно, але в ПриватБанку інформація вноситься в форму автоматично з бази даних банку. Для отримання сертифіката вказуються: прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи; місто і область проживання відповідно до паспортних даних; актуальна адреса електронної пошти.

Користувачеві Приват24 залишиться тільки перевірити правильність інформації і виправити неточності, якщо такі є. Потім слід натиснути кнопку «Дані вірні».

Отримання електронного підпису в Приват24: для чого призначений і порядок отримання

 1. На наступному етапі система запропонує вибрати папку, в яку слід зберегти ключ. З метою безпеки, краще зберігати файли на носіях, які складно втратити, і які рідко форматуються. Чи не зберігайте файли на робочому столі комп’ютера, оскільки при проблемах з операційною системою, інформація буде втрачена. При необхідності ЕЦП можна записати на знімне пристрій.
 2. У вікні буде вказано місце зберігання ключа. Файл зазвичай називається Key-6.dat. Оскільки підпис – це один із способів ідентифікації особистості, доступ до сертифіката необхідно буде захистити паролем. Пароль повинен складатися мінімум з восьми символів, і містити букви і цифри.
 3. Отримання ЕЦП клієнт ПриватБанку повинен підтвердити за допомогою пароля, який надійде в повідомленні на фінансовий номер телефону. Слід ввести не тільки пароль, але і підтвердити правильність даних про фізичну особу, поставивши галочку у відповідному полі.

Коли сторінка оновиться, на екрані з’явиться повідомлення про номер сертифіката. Термін дії ключа становить 1 рік з моменту оформлення.

Як зробити електронну цифровий підпис

Після того як отримано електронний ключ в Приват24 для заповнення декларації, можна приступити до самого процесу. Для цього потрібно відвідати сайт Національного Агентства по боротьбі з корупцією (НАЗК). На головній сторінці сайту слід натиснути кнопку «Задекларує» і перейти до створення фінансового звіту.

Отримання електронного підпису в Приват24: для чого призначений і порядок отримання

Робота з електронною декларацією буде можлива тільки якщо увійти в систему з використанням даних про ЕЦП :

 1. Із списку вибрати Центр Сертифікації, який видав підпис. Громадянам, які отримували ЕЦП через Приват24 слід вказати АТ КБ «ПриватБанк».
 2. Вказати місце зберігання ключа на персональному комп’ютері.
 3. Ввести пароль для доступу до файлу ключа.

Увійшовши в систему слід заповнити всі розділи декларації, а потім натиснути кнопку «Подати». Таким чином, підписання документа за допомогою електронного підпису відбувається в зворотному порядку: спочатку користувач авторизується в системі, використовуючи файл з шифром, а вже потім робить певні дії.

Аналогічно електронний підпис використовується для авторизації на порталі Пенсійного фонду України, на сайті соціальних е-послуг, порталі державних закупівель Прозорро.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Приват24 для бізнесу - Послуги Приватбанку