Що таке чорний список з прізвищами боржників Приватбанку?

Зміст

  • 1 Хто потрапляє в чорний список
  • 2 Наслідки потрапляння в чорний список Приватбанку
  • 3 чи Є вигода в чорному списку для банку?

Жителі України знають про Приватбанку як одному з лідерів в банківській сфері, який всіляко бореться з недобросовісними позичальниками. Взявши в кредит, і підписавши договір, людина бере на себе відповідальність за його виплату. Якщо він не дотримується умов договору, то це чревате наслідками.

Занесення в чорний список – одна із заходів, що приймаються банком. Потрапляють туди люди, не повертають кредит і нараховані за ним проценти, тим самим завдавши збитків банку.

Що таке чорний список з прізвищами боржників Приватбанку?

Для значилися в списку наслідки можуть бути жахливими, від оприлюднення фотографії і прізвища боржника, до відмови будь-якого банку в наданні кредиту на території України.

Хто потрапляє в чорний список

В першу чергу ті недобросовісні клієнти, які, не дивлячись на підписаний кредитний договір, відмовляються його виплачувати, або роблять прострочення у платежах.

Банк не стане розбирається в причинах несплати. Якщо ви не платите кредит, значить порушуєте умови договору. Вас автоматично заноситься в чорний список, не дивлячись на розмір заборгованості. При цьому інформація про неплатників буде розіслана по іншим банківським установам. Наявний єдиний реєстр по всім боржникам поповниться прізвищами недобросовісних позичальників Приватбанку, зіпсована кредитна історія стає відомою всім.

Крім кредитних боржників є окремий список, куди заносяться прізвища та фотографії шахраїв. Дані громадяни беруть кредит за підробленими документами з метою його неповернення і незаконного привласнення грошей. Інформація про шахраїв, як і про всіх боржниках передається у всі банки, але крім цього розміщується на офіційному сайті Приват, на вкладці «Приватним особам», в розділі «Наші боржники-шахраї».

Інформація про людей, які взяли кредит шляхом махінацій, знаходиться у відкритому доступі, її може подивитися абсолютно будь-яка людина. На сайті розміщуються фотографія, з підписаною прізвищем і роком народження.

Що таке чорний список з прізвищами боржників Приватбанку?

Окремо публікуються прізвища шахраїв, з невстановленою особою, які завдали банку збитків отримавши кредит за чужими документами. Окрім розміщення інформації, пропонується винагороду кожному, хто допоможе встановити особу шахраїв. За допомогу, виплачується 10000 гривень. Якщо ви впізнали когось на фотографії і хочете допомогти банку, вам треба повідомити адміністрації інформацію зручним для вас способом. Зв’язок можлива по телефону, електронною поштою, через повідомлення у соціальній мережі Фейсбук. Зв’язавшись з банком, треба назвати номер, який вказаний під прізвищем боржника-шахрая. Конфіденційність гарантується.

Для довідки. Як тільки боржник гасить свою заборгованість, він негайно виключається з боржників, фото з інформацією знімається з сайту банку.

Наслідки потрапляння в чорний список Приватбанку

Потрапляння у список боржників загрожує відмовою практично всіх банків у наданні кредиту, чи випуску кредитної картки. Скрізь перевіряється кредитна історія позичальника, а так як Приват розсилає інформацію по всім банкам України, навряд чи інші схвалять заявку на кредит, якщо позичальник буде значитися злісним неплатником.

Крім відмови в кредиті, можуть виникнути складності при будь-якої банківської операції. Відкрити рахунок, перевести грошові кошти – ці прості для всіх дії, для боржників можуть виявитися нездійсненними.

Важливо! Якщо ви вважаєте, що випадково присвоєно статус боржника, за вами немає непогашених кредитів і прострочень, слід звернутися в банк для розгляду, надавши документи, що підтверджують вашу благонадійність. Після перевірки даних, вас видалять з чорного списку.

Чи є вигода в чорному списку для банку?

Розміщення на сайті інформації про шахраїв може запобігти подібні випадки шахрайства. Людина, чиїми намірами могло бути оформлення кредит за підробленими документами, замислиться, чи варто це робити і потрапляти в чорний список лідера всіх банків України. Тим самим скорочується кількість махінацій.

Що таке чорний список з прізвищами боржників Приватбанку?

При зарахуванні в неплатники, людина, швидше за все захоче, щоб його там не було, і постарається погасити заборгованість за кредитом. Таким чином банк може отримати назад свої гроші.

Іноді у список злісних неплатників потрапляють відповідальні клієнти, які не допустили жодної прострочення платежу за кредитом. Є думка, що адміністрація банку робить це навмисне, тим самим закриваючи клієнтам доступ в інші банківські організації. Якщо людині скрізь відмовлять у кредиті-за присутності в чорному списку, він змушений буде знову звернутися в ПриватБанк, який, у свою чергу, прибере інформацію про нього заради оформлення нового кредиту.

Якщо дотримуватися суворої букві закону, то поширення особистої інформації ким би то не було, неприпустимо і незаконно. Банк розміщує інформацію у вільному доступі, тим самим порушуючи банківську таємницю. Крім того, в список на загальний огляд можуть потрапити і ті, проти кого ще не почався судовий розгляд, а значить вина не доведена. Незважаючи на це, банк з високим статусом це допускає, нехтуючи законом. Робиться це для досягнення своїх цілей, головна завдання яких – повернути гроші, які недобросовісний позичальник повертати не хоче.

Подобається? Поділіться з друзями:
Приват24 для бізнесу - Послуги Приватбанку
Залишити відповідь