Що таке SWIFT платіж?

SWIFT – це абревіатура, яка розшифровується як Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications. У перекладі – Співтовариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій або просто система міжнародних міжбанківських платежів.

Засноване це співтовариство було в 1973 році за участю 239 банків з 15 країн світу. На 2010 рік, це спільнота вже включало понад 9000 банків з 209 держав. Заснований SWIFT був у Бельгії і відповідав законодавству цієї країни. У даний момент головний офіс спільноти також розташований в Брюсселі. Кожному банку в цьому співтоваристві присвоюється свій унікальний код, який називається SWIFT-BIC або SWIFT-ID, а кожній юридичній або фізичній особі, яка бере участь у платежах, присвоюється унікальний код, іменований IBAN. По суті, IBAN – це щось на зразок номера рахунку в банку. Щоб перевести гроші в цій платіжній системі, достатньо знати всього 2 реквізиту: SWIFT-код банку одержувача та IBAN самого адресата.

Що таке SWIFT платіж?З моменту заснування SWIFT став найпопулярнішою міжнародною платіжною системою і не збирається здавати свої позиції. Щодня в співтоваристві SWIFT здійснюється кілька мільйонів платежів, а щорічно через цю систему проходить більше 2,5 млрд. транзакцій.

Переваги і недоліки SWIFT

Плюси:

 • висока швидкість доставки перекладу. Середній час доставки в будь-яку точку світу становить 20 хв. для
 • звичайного або 1,5 хв. для термінового повідомлення;
 • відсутність обмежень по сумі платежу;
 • висока надійність у збереженні конфіденційної інформації, що забезпечується широким спектром організаційних і технічних заходів;
 • широкий вибір валют, якими оперує система;
 • тарифи нижчі, ніж в інших системах;
 • широке поширення і популярність у світі, що дозволяє здійснювати платежі майже в будь-яку країну;
 • гарантії своєчасної доставки перекладу. У разі порушення терміну доставки з вини системи, SWIFT покриває виникли збитки клієнтів.

Мінуси:

 • необхідність надання в банк досить значного пакета документів;
 • з 2011 року, держдеп США взяв контроль над цією системою і здійснює моніторинг платежів;
 • не кожен банк, а тим більше малий чи середній, здатний стати учасником системи SWIFT за досить значного вступного внеску.

Для чого потрібні SWIFT – платежі

Платежі в системі SWIFT – це дуже швидкий, надійний і зручний спосіб оплати товарів і послуг за кордоном. За допомогою цієї системи можна швидко і легко оплатити покупки, заплатити за навчання, замовити і оплатити номер в готелі, заплатити за лікування або відпочинок. Крім того, це простий спосіб звичайного переказу грошей родичам або знайомим. Переводити гроші в цій системі може як проста людина, так і будь-яка організація. Одержувачем може бути хто завгодно.

Як працює SWIFT в Україні

Одним з найбільш активних операторів системи SWIFT на Україні є ПриватБанк. Цей банк має багато кореспондентських рахунків у закордонних банках, що допомагає здійснювати перекази за кордон в найкоротші терміни і без зайвих бюрократичних зволікань.

В реаліях України існують деякі законодавчі обмеження для грошових переказів за кордон. Такі обмеження, в принципі, є в будь-якій державі і вони істотно не впливають на зручність використання платежів SWIFT.

Будь-який громадянин України або фізична особа може здійснити переказ у системі SWIFT за кордон іноземної валюти лише в некомерційних цілях. Цей переклад не повинен бути пов’язаний з інвестиційною або підприємницькою діяльністю. Також сума переказу без надання підтверджувальних документів в іноземній валюті в один операційний день не може перевищувати еквівалент 15 000 гривень. Обмежень по сумі на місяць або на рік немає. Крім того, для оформлення грошового переказу існує обов’язковий перелік документів, які необхідно надати в банк, а також перелік реквізитів, які потрібно вказати в платіжному документі. Для громадян України (резидентів) умови здійснення платежу відрізняються від умов і необхідного пакету документів, який потрібно мати особам, які не є громадянами України (нерезидентам).

Якщо клієнт має тільки доларовий рахунок, робити переклади в будь-якій валюті в Приватбанку можна завдяки послузі «Автоконвертация».

В даний час ПриватБанк надає можливість використання SWIFT платежів у своїй системі інтернет банкінгу Приват24. Це дає можливість отримати доступ до всіх переваг міжнародної системи SWIFT, прямо не виходячи з дому.

Для юридичних осіб, правила SWIFT – переказів відрізняються від аналогічних правил для фізичних осіб. Тут також є багато специфічні моменти.

Гарантований термін доставки грошового переказу в системі SWIFT в Приватбанку від 1 до 3 діб.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Приват24 для бізнесу - Послуги Приватбанку
Додати коментар