Строки давності за кредитом в Україні – умови Приватбанку

Зміст

  • 1 Терміни давності за кредитними коштами, передбачені український законодавством
  • 2 Рамки ліміту, що встановлюються ПриватБанком

Законодавством передбачено строки давності для оформлюваних в банках кредити. Те ж саме поширюється і на кредитні карти, випущені на території України. У Приватбанку це індивідуальний строк, який може відрізнятися від інших банків.

При укладанні договору на використання кредитних коштів в документах прописується строк позовної давності. Це означає, що банк, в зазначені тимчасові рамки може вимагати від клієнта повного повернення кредиту, який складається з суми позикових коштів та відсотків за їх використання. Якщо не дотримуються умови договору, банк у праві звернутися в суд і подати на клієнта заяву, з проханням притягнути до відповідальності і законним шляхом повернути утворилася заборгованість.

Клієнти українських банків, які не обізнані в юридичних питаннях, часто навіть і не знають, що існує такий вислів, як «строк позовної давності». При укладанні договору, співробітники банку на цьому моменті не загострюють увагу, а сам чоловік, який прийшов за кредитом не зовсім уважно читає договір, або зовсім не читає, а тільки ставить підписи в потрібних місцях.

При оформленні кредитної карти Приватбанку, в договорі також прописується термін давності. Та перш ніж поставити підпис, необхідно уважно вивчити договір, і якщо що-то в ньому не зрозуміло, задати питання співробітникові банку. якщо договір буде підписаний, то важливо погасить кредит у термін, здійснюючи регулярні платежі, сума яких залежить від розміру кредиту.

Строки давності за кредитними коштами, передбачені український законодавством

Розберемо, що таке позовної період. Це термін, часовий відрізок, протягом якого банк може вдатися до звернення в суд для надання позову на несумлінного клієнта банку, який не повертає кредитні кошти.

Для довідки. Позовні строки, передбачені банками України, дорівнюють трьом рокам. Це прийнято законом України.

Але це не означає, що саме трьома роками будуть обмежені дії банку щодо злісного неплатника. Після закінчення трьох річного періоду банк має право продовжити строк. і це умова теж обумовлюються в умовах договору при оформленні кредитної картки.

Термін може бути продовжений, якщо обидві сторони, позичальник з одного боку, і банк з іншої, дали згоду на продовження терміну давності. Але справа в тому, що даний пункт вислизає з поля зору клієнта, і звинувачувати в цьому банк ніяк не можна. Будь-який документ потрібно уважно читати, і ставити особистий підпис тільки в тому випадку, якщо повністю згодні з викладеними в ньому умовами.

Строки давності за кредитом в Україні   умови Приватбанку

До недавнього часу ПриватБанк прописував в договорі на кредит точно такі ж умови. І це означало, що продовжити термін можна, а от зробити його менше – ні. Зараз умови дещо змінилися.

Межі ліміту, що встановлюються ПриватБанком

Актуальна інформація на 2017 рік – приват банк встановив часовий ліміт по кредитці 50 років. В той момент, коли клієнт подає анкету на оформлення кредитної картки, ця анкета-заява та є договором з банком. І це означає, що банк у будь-який час, на свій розсуд може зажадати від клієнта повернути борг, який був йому виданий у вигляді кредиту із зарахуванням на пластикову кредитну картку.

Зараз вже недобросовісні позичальники не зможуть послатися на термін давності по кредиту, і відмовитися від його сплати, пункт у договорі про строк дає право вимагати гроші назад не тільки на протязі трьох років, але і через 6, 10 або 30 років. Тому відмова від виплати кредиту, за закінченням терміну давності не пройде.

Ще один момент, це день, коли починає діяти строк тимчасового ліміту. І часто це зовсім не день підписання договору. Точкою відліку можна вважати:

  • Той день, коли позичальник останній раз звертався в банк і спілкувався з його працівниками;
  • День, коли по кредитній карті була зафіксована остання транзакція;
  • Момент останнього дії з картою – зняття, поповнення, переклад.

Будь-яку свою заборгованість, якщо така мається ви можете дізнатися у відділеннях банку, в банкоматах, терміналах, або в інтернет-банкінгу Приват24.

Строки давності за кредитом в Україні   умови Приватбанку

Якщо всі умови кредитного договору дотримуються, вам нема чого побоюватися. Якщо ж ви з якоїсь причини вирішили не повертати банку кредит, то ПриватБанк змушений буде звернутися до свого штатом висококласних фахівців у законодавчих і юридичних питаннях. ПриватБанк заслужено користується авторитетом, всі договори оформлені юридично правильно, що дозволяє вигравати будь позов в суді при вирішенні конфлікту з несумлінним позичальником. А встановлений 50-річний строк давності не дає шансів тим, хто не хоче віддавати кредитні кошти, посилаючись на термін давності кредиту.

Найкраще виплачувати борг за кредиткою вчасно, щоб вам не були нараховані пені за прострочення платежів.

Подобається? Поділіться з друзями:
Приват24 для бізнесу - Послуги Приватбанку
Залишити відповідь