Термін давності за кредитною картою Приватбанку

Термін давності за кредитною картою Приватбанку

В момент одержання В Приватбанку кредитної карти з певним лімітом, клієнт ще не стає позичальником. Боргові взаємовідносини вступають в силу тільки після часткового або повного використання ліміту картки.

Дуже добре, коли позичальник вчасно гасить належні платежі. Але бувають випадки, коли борг можна витребувати лише через судові інстанції. Так от, проміжок часу, через який банк має право подати позовну заяву і називається терміном давності за кредитною карткою.

При укладанні договору клієнт повинен дуже уважно прочитати всі пункти документа. Так як визначення періоду давності в Приватбанку має свої відмінні від інших банків особливості.

Зміст:

  • 1 Строк давності згідно з українським законодавством
  • 2 Особливості строку давності в Приватбанку

Строк давності згідно з українським законодавством

Згідно законодавству якщо банк чи будь-яка інша організація не звернулися до суду за стягненням боргу до моменту закінчення позовної проміжку часу, позичальник може вважати себе вільним від цих боргових зобов’язань.

Термін давності за кредитною картою Приватбанку

Цей період прирівнюється до 3 років. На банківські кредити поширюються ті ж вимоги. Але в більшості випадків фінансова установа розширює часові межі, при цьому діючи на абсолютно законних підставах.

Рідко який клієнт уважно вичитує договір позики цілком і повністю. Зазвичай загальна увага зосереджена на суму та графіку погашення. Тому, своїм підписом позичальник підтверджує свою згоду на продовження часу позовної давності, чим і користуються банки.

Більшість кредитних установ, що діють на території України встановлюють позовної період на час дії кредитної картки. При цьому в договорі чітко прописуються умови її перевипуску і продовження з автоматичним подовженням позовної періоду.

Такі правила не завжди зручні банку. Адже він має можливість тільки продовжувати термін подачі позову в суд, але ніяк не може скоротити цей період.

ПриватБанк раніше дотримувався аналогічних методів. Потім їм була розроблена власна, універсальна програма, яка значно відрізняється від використовуваної в інших фінансових закладах.

Особливості строку давності в Приватбанку

Термін давності за кредитною картою Приватбанку

У 2017 році банк прийняв рішення, що часовий період, який може подаватися позовну заяву на злісного неплатника, дорівнює 50 років.

В момент оформлення кредитки на підпис клієнту пропонується анкета-заявка. Позичальник повинен уважно вивчити всі її пункти. Зазвичай найважливіша інформація написана більш дрібним шрифтом. І тільки після цього поставити свій підпис. Візування анкети свідчить про повну згоду з усіма її параграфами.

ПриватБанк може звернутися з позовом не лише через 3 роки, але і по закінченні десяти і більше років. Відмова клієнта від виплати боргу з посиланням на сплив строку давності розглядатися не буде.

Дуже важливий нюанс при оформленні саме кредитної картки – це правильне обчислення позовної періоду. Тут може бути кілька варіантів:

  • моменту підписання договору;
  • дня першого траншу;
  • моменту останньої операції (використання кредитних коштів чи їх повернення згідно з графіком);
  • моменту закінчення строку дії кредитної карти;
  • дня останнього спілкування з співробітниками банку.

Всі ці моменти в обов’язковому порядку описуються в анкеті-заявці.

Якщо клієнт вчасно виконує всі свої зобов’язання перед банком, йому немає потреби турбуватися про обчислення позовної періоду. Якщо позичальник вирішив не повертати борг кредитного закладу, то йому не вдасться уникнути відповідальності.

Термін давності за кредитною картою Приватбанку

В Приватбанку працюють професійні юристи, тому всі договори грамотно складені і ні в одному пункті не суперечать українському законодавству. Отже, ПриватБанк має всі шанси на позитивний розгляд позовної заяви у суді.

Установлений ліміт часу в 50 років повністю позбавляє шансів тих позичальників, які намагаються ухилитися від відповідальності, посилаючись на термін давності. Не варто намагатися обдурити банк. Своєчасне повернення кредиту дозволить уникнути зайвих проблем у вигляді штрафів і пені.

Подобається? Поділіться з друзями:
Приват24 для бізнесу - Послуги Приватбанку
Залишити відповідь