Хто заснував Приватбанк? Хто зараз господар Приватбанку?

Численна армія клієнтів банку, що налічує кілька мільйонів чоловік, після націоналізації установи задаються питанням: хто в даний час володіє контрольним пакетом акцій. Адже від цього залежить, чи продовжить банк свою політику і головне, не «лопне» він, як кілька десятків його конкурентів.

Хто заснував Приватбанк? Хто зараз господар Приватбанку?Хто володіє Приватбанком?

Клієнти, які проживають як на території України, так і за її межами, пильно стежили за тим, чи переживе Приватбанк економічна криза. Власники вкладів не на жарт занепокоїлися, коли стало відомо про зміну керівництва фінансової установи. На даний момент господарем Привату є держава, і що це означає, ми зараз розберемося.

Засновники

Роком заснування кредитно-фінансової організації вважається 1992-й, на сьогодні вона займає лідируючі позиції по наданню банківських послуг. Клієнтська база розширюється з кожним днем, про Приватбанку відомо в країнах СНД і Європі. Якщо говорити про засновників, то до 2014 року про них мало що було відомо.

Хто заснував Приватбанк? Хто зараз господар Приватбанку?Хто господар Приватбанку?

Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов заснували банк і володіли головною часткою акцій, поки не було прийнято рішення про націоналізацію. Перші роки після заснування головою правління був популярний колись політик С. Тігіпко.

Через 20 років до Приватбанку прийшов справжній успіх, що вражає своєю масштабністю: добра половина пластикових карт, емітованих в країні, належала саме цій фінансовій установі. Не відставав він і за кількістю платіжний операцій, у процентному співвідношенні це приблизно 50% від тих, що проводилися в Україні.

Скорочення капіталу та інші проблеми

У 2014 році було прийнято рішення про продаж дочірнього підприємства в Росії. В цей же час перестали обслуговуватися клієнти, які проживають на території Криму та окремих районів Донецької та Луганської області.

Хто заснував Приватбанк? Хто зараз господар Приватбанку?Хто заснував Приватбанк?

Власникам контрольного пакета акцій – Коломойському і Боголюбову, допомагали керувати Тимур Новіков, Олександр Дубілет (топ-менеджери) і Олексій Мартинов, усі вони брали участь у прийнятті важливих рішень. Останній, зокрема, був діловим партнером засновників Привату.

Виходячи з наведеної інформації, на момент націоналізації банку можна виділити одного власника. Це була група осіб, на чолі якої особливо помітним був Ігор Коломойський, який брав участь в медіа-проектах.

Справжні власники

Зміни, що відбулися після націоналізації Приватбанку, торкнулися і його керівного складу. Фінансова організація перейшла у власність держави після того, як було оголошено про неплатоспроможність банку. Сьогодні главою установи є Олександр Шлапак, колись займав посаду голови правління. У минулому пан Шлапак був міністром фінансів України.

Зараз майно банку більше не є приватною власністю. Процес націоналізації передбачає передачу державі одним із способів: конфіскація або вилучення з компенсацією. У грудні 2016 року процедура була виконана, після чого у всіх медіа-джерелах представники влади заявляють про те, що Приватбанк став державною власністю і підпорядковується Кабінету Міністрів.

Така ситуація не оминула й Прива24, веб-банкінг також є надбанням держави.

Подобається? Поділіться з друзями:
Приват24 для бізнесу - Послуги Приватбанку
Залишити відповідь