Як користуватися банкоматом Приватбанку – інструкція та відео

Зміст

 • 1 Характеристика банкомату
 • 2 Банкомати, можливі труднощі і нюанси роботи
 • 3 Остерігайтеся шахраїв

Банкомат – це пристрій, за допомогою якого можна здійснити потрібні вам операції по карті, не вдаючись до відвідування банку. Всіма своїми засобами ви можете управляти через нього. Доступні функції поповнення карти, зняття готівки, переведення на іншу карту та інші операції.

Термінал, на відміну від нього створений для оплати послуг сторонніх. Через термінал самообслуговування можна зняти готівку, зате оплата комунальних платежів, штрафів ДАІ, внески за дитячий сад, шкільні обіди, інші послуги передбачені.

Для довідки. Для роботи з банкоматом необхідна карта. Для оплати послуг через термінали карта необов’язково, для оплати можна вносити готівку.

В цілому, навіть новачок, вперше пробує провести операції, цілком впорається з цим завданням, дотримуючись підказок на моніторі.

Характеристика банкомату

Важливо! Перше, що слід запам’ятати при роботі завжди уважно читайте написи на моніторі, не поспішайте натискати клавіші, якщо щось не зрозуміло. Зазвичай, на екран е з’являються всі підказки, слідуючи яким можна самостійно провести будь-яку операцію.

У будь-якого банкомату є досить великий монітор, з написами великим шрифтом і клавіатура, яка розташовується нижче. Вона призначена для введення пін-коду, вибору суми для зняття готівки, підтвердження операцій.

По обидва боки монітора, ліворуч і праворуч, розташовані клавіші, натискаючи на які робиться вибір необхідної операції. Вони підписані, ви не зможете помилитися. Якщо хочете зняти гроші, натискаєте клавішу «Зняття готівки». Цими ж клавішами можна вибрати суму для зняття з запропонованих варіантів. Якщо потрібна інша сума, вводите її на нижній клавіатурі і натискаєте «Продовжити».

Між монітором і нижній клавіатурою розташований отвір для видачі купюр.

Увага! банкомат не видає дрібниця, тому коректно вводите запитувану суму, якщо введете, наприклад, 399, то банкомат їх вам не видасть.

Праворуч від монітора розташований картоприймач, куди вставляєте карту лицьовою стороною, чіпом вперед. Ваше знаходиться отвір для чеків, які роздруковуються після кожної досконалої операції. Якщо не хочете брати чек, треба натиснути відповідну клавішу, коли на екрані з’явиться напис: «Роздрукувати чек?» та два варіанти відповідей: «Так», «Ні».

Зазвичай, якщо людина постійно користується банкоматом, будь-яка операція займає не більше кількох хвилин. Якщо ви робите це вперше, буде збільшено за рахунок того, щоб уважно прочитати всі написи на моніторі.

Як користуватися банкоматом Приватбанку  інструкція та відео

1 – Монітор

2 – Клавіатура

3 – Клавіші для вибору операції

4 – Отвір для прийому кредитної карти

5 – Отвір для видачі готівки

6 – Отвір для друку чека

Чи можуть виникнути які-небудь труднощі при роботі з банкоматом? В цілому складнощів не виникає, користуватися їм досить просто, але варто звернути увагу на деякі моменти.

Банкомати, можливі труднощі і нюанси роботи

Якщо ви тільки починаєте користуватися послугами банкоматів, треба звернути увагу на деякі нюанси:

 • Черги. Звичайний людський фактор. Незважаючи на безліч з’явилися банкоматів, черги до них залишаються в години пік, передсвяткові дні, в дні видачі заробітної плати та при економічній кризі. Якщо плануєте зняти готівку, то краще приходити в той час, коли черга малоймовірна, припустимо рано вранці. Якщо нікуди не поспішаєте, можна дочекатися своєї черги, а не хочете чекати –спробуйте знайти поблизу інший банкомат.
 • Відсутність готівки. Це може бути викликано великим напливом людей, що знімають гроші. Знову ж таки, в дні видачі зарплат, пенсій, перед святами. Незважаючи на те, що на зняття готівки адміністрацією Приватбанку введено ліміт – певна сума для одного клієнта, це інколи не рятує ситуацію. В такому випадку можна зняти гроші в іншому банкоматі, комісії за зняття при цьому залишиться такою ж.
 • Збій в програмі банкомату. При цьому пристрій не дає вам забрати карту назад. Не дуже приємна ситуація, але зробити що-небудь самостійно і відразу не вийде. Доведеться дзвонити в банк, пояснювати ситуацію.
 • Важливо! На кожному банкоматі, на видному місці написаний номер пристрою і телефон гарячої лінії служби підтримки банку. По всіх виниклих питань, що стосується банкомата картки варто відразу зателефонувати в банк. Після вилучення інкасаторами вашого пластику з пристрою, зможете одержати її у відділенні банку, пред’явивши паспорт.

  Не дивлячись на труднощі, які можуть виникнути при використанні банкоматом, в цілому такий пристрій дуже полегшує життя і економить ваш час. Новачок, тільки почав користування, швидко освоїться, завдяки підказкам на екрані і буде користуватися більш впевненіше.

  Остерігайтеся шахраїв

  Всім відомі махінації з банкоматами, тому перед початком роботи слід зайвий раз переконатися у відсутності підозрілих пристроїв або видозміненою калвиатуры.

  Як користуватися банкоматом Приватбанку  інструкція та відео

  Як користуватися банкоматом Приватбанку  інструкція та відео

  Як користуватися банкоматом Приватбанку  інструкція та відео

  Як користуватися банкоматом Приватбанку  інструкція та відео

  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Приват24 для бізнесу - Послуги Приватбанку
  Додати коментар