Як користуватися банкоматом Приватбанку

Як користуватися банкоматом Приватбанку

Сучасний банкомат – це пристрій, що дозволяє виконувати величезну кількість різних банківських операцій. Хоча найчастіше, цей агрегат асоціюється саме з можливістю отримання готівки.

Видача грошей – це не єдина функція банкомату. За допомогою його можна здійснити безліч найпростіших операцій.

Не варто боятися банкомату. Навіть самий «не просунутий» користувач не зможе його зламати або втратити особисті накопичення. Банкомат абсолютно простий в експлуатації. Навіть людина, що використовує його вперше, не зможе заплутатися або щось зробити не так. Досить уважно читати підказки, що виводяться на екран і натискати відповідні кнопки.

Про те, як правильно користуватися банкоматом розповімо далі.

Зміст:

 • 1 Опис банкомату
 • 2 На що слід звернути увагу

Опис банкомату

Мережа банкоматів від Приватбанку дуже обширна. Вони допомагають економити час клієнтів, так як при їх правильному використанні відпадає необхідність відвідування відділення банку. Тобто – це універсальної пристрій, яке виконує наступні функції:

 • видача готівкових коштів;
 • переказ грошей з картки на картку;
 • поповнення мобільного телефону, інтернету;
 • отримання інформації про залишок коштів на карті і нараховані бонуси;
 • багато хто інші операції.

Всі цим операції можливі тільки при наявності картки Приватбанку. В банкомат не можна вносити готівку. Оплата платежів проводитися за рахунок коштів, що знаходяться на картковому рахунку.

Тепер розглянемо більш докладно конструкцію банкомата. Вона стандартна для всіх пристроїв цього типу:

 • Монітор. Це основне джерело інформації. Якщо уважно читати підказки, які відображаються на екрані і не поспішати натискати кнопки, можна з легкістю самостійно здійснити будь-яку операцію.
 • Клавіатура. Вона знаходитися прямо під монітором. За допомогою її цифр можна внести запитуваний ПІН-код, суму передбачуваних до зняття готівкових або підтвердити дії, натисканням клавіші «Enter».
 • Клавіші з боків від екрану. Вони дозволяють вибрати потрібну операцію. Тут важко помилитися, так як написи на моніторі будуть розташовуватися прямо навпроти них.
 • Отвір для платіжної картки. Тут теж все просто. Головне вставляти карту лицьовою стороною вгору. Не намагатися це робити їли приймач світитися червоним кольором і не забувати забрати картку після закінчення роботи з банкоматом.
 • Отвір для видачі чека. Знаходитися з правого боку над приймачем. В ньому не завжди є необхідність. Від туди вискакує стрічка з чеком при підтвердженні запиту на його друк.
 • Отвір для видачі готівки. Воно перебувати між монітором і клавіатурою. Для його активації нічого робити не потрібно. Поле підтвердження про опції видачі грошей з нього вискочать купюри зазначеного номіналу. Їх потрібно забрати не зволікаючи. Якщо зазіватися банкомат може їх «засмоктати» назад.
 • Як користуватися банкоматом Приватбанку

  Процес здійснення операцій настільки простий, що банкоматом можуть користуватися діти, люди похилого віку. Головне уважно читати інформацію, виведену на екран.

  На що слід звернути увагу

  Як вже говорилося – використовувати банкомат дуже просто. Але існують найбільш часті проблеми, з якими доводиться постійно стикатися.

  Найпоширеніше явище – це «заковтування» платіжної картки банкоматом. Це може статися з таких причин:

  • Клієнт кілька разів неправильно ввів ПІН-код. Спрацьовує система безпеки. Це необхідно якщо карта потрапила в чужі руки, і зловмисник намагається підібрати секретний код;
  • Закінчився термін дії кредитки;
  • Технічні проблеми в роботі пристрою.

  Якщо відбулося загарбання карти, необхідно почекати протягом декількох хвилин – а раптом повернеться. Якщо цього не сталося, необхідно звернутися за допомогою до найближчого відділення банку або зателефонувати на гарячу лінію. Після проведення інкасації банкомату, карту можуть повернути її власникові.
  Як користуватися банкоматом Приватбанку
  Наступна проблема – це відсутність готівкових коштів. Останнім часом в Україні дуже часто спостерігаються моменти «фінансової істерії», коли перед банкоматами шикуються величезні черги людей, які бажають швидше вилучити всі свої грошові кошти.

  За таких обставин банк має право лімітувати зняття готівки. Тобто більше певної суми в день можна буде запросити до видачі. Можливі ситуації, коли в банкоматі просто відсутні гроші, яких немає купюр необхідного номіналу. Цю проблему можна вирішити, перемістившись до іншого пристрою або знайти банкомат іншого банку. Комісія при цьому збільшуватися не буде.

  Не дуже часто, але трапляються технічні неполадки в роботі всієї системи. Тоді банкомат не може виконувати ніяких операцій. Трапляються моменти, коли з-за цього заковтується карта. Потрібно одразу ж зробити дзвінок на гарячу лінію. Її телефон зазвичай присутній на пристрої, і описати проблему. Співробітникові контактного центру необхідно назвати номер агрегату. Він розташовується поруч з телефоном гарячої лінії. Ситуація швидко вирішитися після візиту до відділення Приватбанку.

  Банкомат – це зручний пристрій, що допомагає заощадити час. Це не складна техніка. Грамотні підказки, що виводяться на монітор, дозволять впоратися з будь-якою операцією навіть новачкові.

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Приват24 для бізнесу - Послуги Приватбанку
  Залишити відповідь