Як поліпшити кредитну історію


Як поліпшити кредитну історію
Кожен раз, коли фізична особа подає документи на отримання стандартного споживчого кредиту, то банк першим ділом починає дивитися кредитну історію майбутнього клієнта. Кредитна історія являє собою інформацію про те, які в минулому прийняті на себе кредитні зобов’язання були взяті, а також як проходив процес їх виконання. При цьому також враховуються їх обсяг і погашення в термін. Завдяки такому аналізу банк намагається зрозуміти ризики співпраці з майбутнім клієнтом і можливі складнощі з майбутньою виплатою заборгованості. Тут і постає питання про те, як поліпшити кредитну історію.

Історія будь-якої людини, коли-небудь здійснював прийняття кредитних зобов’язань вже занесена в базу даних з якою ви теж можете взаємодіяти.

Як її отримати дані

Звіт з усіма відомостями зберігається в бюро кредитних історій на строк п’ятнадцять років після минулій запису, а видається такий звіт тільки з дозволу їх господаря. Ніякої громадянин, май він на руках хоч весь перелік ваших паспортних даних не здатний отримати історію без Вашого дозволу.

Саме величезне сховище даних має Національне бюро кредитних історій, що зберігає всю інформацію, яку йому надає банки та інші організації.

Будь-який громадянин може безкоштовно отримати кредитну історію раз на 365 днів. Проте, для початку потрібно з’ясувати, де саме міститься звіт по Вам. Зверніться в Центральний каталог кредитних історій особисто або через мережу інтернет, надіславши лист через електронну пошту. Після того, як вам повідомляти розташування вашого звіту, прямуйте за вказаною адресою.

Там вам потрібно буде пройти просту процедуру підтвердження особи, надати свої документи. Після цього, ви спокійно можете забрати виписку про свою кредитну історію.

Як виправити помилку

Після отримання звіту, відразу перевірте його на правдивість. Якщо він містить помилку, то подайте нотаріально завірена заява в Національне Бюро Кредитних історій або в місце зберігання історії. Якщо між вами і банком будуть розбіжності, то невідповідність можна оскаржити через суд. Адже як поліпшити кредитну історію, якщо не дають кредити?

Якщо помилки немає, і ви правда були не дуже сумлінні при виконанні своїх зобов’язань, то не варто сильно переживати. Хоч повністю історію і не виправити, але поліпшити її зовнішній вигляд можна точно. Для цього вам варто знову взяти на себе кредитні зобов’язання з самими легкими умовами, які ви тільки зможете знайти.

Намагайтеся шукати кредит на невелику суму. Чим менше буде ваш позику, тим простіше буде виконати свої зобов’язання. Навіть з мінімальним повністю і вчасно погашеним кредитом ваша історія здатна повністю перетворитися в очах банків.

Після того, як ви оформите на себе новий кредит, слід якомога краще і сумлінніше виконати всі свої зобов’язання. Після цього кроку ваша репутація серед банків та позикових організацій значно підвищиться, а думка про вас як про несумлінного позичальника кане в лету і ви повністю очистіться в очах фірм-кредиторів. Не потрібно буде більше думати про те, як поліпшити кредитну історію, якщо не дають кредити.

Навіщо потрібна хороша історія

Якщо ви думаєте, що хороша кредитна історія вам не потрібна, то сильно помиляєтеся. При хорошої кредитної історії банк відкриє перед вами безліч переваг, у тому числі і максимально знижений відсоток за споживчим кредитом. Якщо ви не хочете платити максимально можливий відсоток, то краще подумати про поліпшення своєї історії як позичальника. Тут немає іншого виходу, крім як поліпшити кредитну історію.

Однак, високий відсоток по кредиту – лише найкращий результат жахливої кредитної історії. Швидше за все, багато банків просто відмовлять вам в отриманні заповітного кредиту. Схвалити з поганою кредитною історією можуть тільки мінімально можливий кредит, так як у банку немає ніякої довіри до вас і надії на вас як на надійного позичальника.

Якщо ви ще ніколи не отримували кредит, а лише вирішили ознайомитися з його особливостями, то щиро радимо вам не порушувати умов кредитних виплат. Навіть одним кредитом з несвоєчасним погашенням можна зіпсувати свою історію назавжди. Крім того, для людей з ідеальною кредитною історією у багатьох банків існують спеціальні умови, які вже ніколи не будуть доступні тим, хто хоч раз не виконав свої зобов’язання.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Приват24 для бізнесу - Послуги Приватбанку
Додати коментар